Prošlogodišnji finalist Kupa ispao

Veliko slavlje u Križevcima; Radnik u produžetku nokautirao Šibenik

Susret odigran na Gradskom stadionu u Križevcima bio je pun obrata i golova
383781682_781009170489631_8386154782186356596_n Facebook NK Radnik Križevci

Nogometaši Radnika iz Križevaca izborili su plasman u osminu finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa nakon što su u dramatičnom dvoboju nakon produžetaka pobijedili Šibenik s 4-3.Podsjećamo, Šibenik je prošle sezone igrao u finalu Kupa, u kojem su na Rujevici s 2-0 poraženi od Hajduka.

Susret odigran na Gradskom stadionu u Križevcima bio je pun obrata i golova. Domaćin je poveo u 34. minuti golom Mihaela Mladena, no Šibenik je do odlaska na odmor golovima Stipe Bačelića Grgića (40) i Roka Brajkovića (43) okrenuo rezultat.

U nastavku susreta Radnik, koji igra u trećem razredu hrvatskog nogometa, izjednačio je u 76. minuti preko Nike Mihalineca gurnuvši susret u produžetak. U 98. minuti momčad koju vodi Mario Vodanović, povela je 3-2 drugim Mladenovim golom, koji je sjajno pogodio iz slobodnog udarca. U 111. Jakov Gogić, također je pogodio iz slobodnjaka, gurnuvši domaćine na korak do pobjede. Šibenik je u sudačkoj nadoknadi uspio tek ublažiti poraz, a strijelac je bio Josip Gačić.

Osminu finala je izborio i Oriolik koji je u Poreču pobijedio Jadran s 4-3 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je susret završio bez golova.