Veliki preokret Varaždina na Rujevici kod Rijeke

Varaždin je s ova tri boda skočio na četvrto mjesto ljestvice s devet bodova
Rijeka i Varazdin sastali se u 7. kolu SuperSport HNL-a Goran Kovacic/PIXSELL

Nogometaši Varaždina iznenadili su Rijeku na Rujevici svladavši ju u susretu 7. kola SuperSport HNL-a s 2-1. Rijeka je povela golom Naisa Djouahre, a Varaždin je preokrenuo preko Tonija Teklića i Matije Kolarića.

Nakon siromašnih prvih 45 minuta, drugo poluvrijeme odlično je počelo za domaće, Vučkić je prihvatio loptu u kaznenom prostoru, smirio ju i dodao Djouahri koji je s vrha kaznenog prostora pogodio sam donji desni kut nemoćnog Zelenike. Ključni trenutak dogodio se u 72. minuti kada je stoper domaćih Pavlović rukom u svom 16-tercu zaustavio udarac Brodića pa su gosti dobili kazneni udarac, ali i brojčanu prednost jer je Pavlović bio i isključen. Teklić je bio siguran realizator najstrože kazne za poravnanje.

Brojčanu prednost Varaždinci su materijalizirali u samoj završnici. Kapetan gostiju Kolarić pokušao je odigrati dupli pas s Teklićem, domaći su to presjekli, ali se lopta na njihovu nesreću ipak odbila u kazneni prostor gdje je Kolarić nastavio svoj trk. Zatim je mlako reagirao i domaći stoper Krešić, a uporni Kolarić se našao u velikoj prilici koju nije propustio.