Veliki preokret Cibone protiv Cedevite Junior

Ovo je druga uzastopna utakmica u kojoj je Cibona uspjela nadoknaditi zaostatak od 20 ili više poena te doći do pobjede
Zagreb: Cibona i Crvena Zvezda igraju 23. kolo ABA Lige Igor Soban/PIXSELL

U susretu 5. kola Lige za prvaka prvenstva Hrvatske za košarkaše Cibona je kao domaćin u KC Dražen Petrović svladala Cedevitu Junior sa 79-68 (10-21, 15-19, 31-16, 23-8). Bio je to dvoboj dva potpuno različita poluvremena, prvim je dominirala Cedevita Junior, a drugim Cibona.

Gosti su odličnim šutom za tricu i kvalitetnom zonskom obranom stvorili prednost od 19 koševa (44-25) do poluvremena, a početkom nastavka su imali i najvećih 20 razlike (46-26). No, tada su krenuli domaćini koji su prvo serijom 13-2 smanjili na 48-41, da bi se ključnim pokazalo razdoblje krajem treće i tijekom najvećeg dijela četvrte četvrtine kada je Cibona nestvarnom serijom od 24-2 zaostatak 50-58 pretvorila u nedostižnu prednost 74-60 dvije pol minute prije kraja. Nevjerojatno zvuči i podatak da je Cedevita Junior prve poene u četvrtoj četvrtini postigla nakon 7:40 minuta igre.

Okidač velike Cibonine serije bio je Argentinac Jose Vildoza koji je pogodio dvije dalekometne trice u posljednjoj minuti treće četvrtine, a posljednju je dionicu otvorio košem uz dodatno slobodno bacanje.

Ovo je druga uzastopna utakmica u kojoj je Cibona uspjela nadoknaditi zaostatak od 20 ili više poena te doći do pobjede, u ponedjeljak je nadoknadila -21 protiv Splita za pobjedu nakon produžetka.

Roko Prkačin i Vildoza s po 17 koševa predvodili su Cibonu, dok je Matej Bošnjak sa 16 ubačaja bio najefikasniji kod Cedevite Junior.