Važna pobjeda Zadra za očuvanja ABA statusa

PXL_240321_32279266 Dino Stanin/PIXSELL

U odgođenoj utakmici 11. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je u dvorani Krešimir Ćosić pobijedio Borac sa 75-73.

Bio je to derbi začelja regionalne lige i važna pobjeda Zadrana koje je ponovo vodio trener Veljko Mršić nakon što je propustio posljednja tri tjedna zbog posljedica koronavirusa.

Zadar je bio bolji u prve tri četvrtine, no sve je umalo upropastio u posljednjoj dionici. Domaćin je na koncu prve četvrtine vodio 21-16, na poluvremenu je imao +7, a na koncu trećeg perioda +13. No, Borac se u zadnjoj četvrtini uspio približiti na samo dva koša zaostatka.

Zadar su do pobjede predvodili Chinanu Onuaku s 18 koševa, Dominik Mavra sa 16 i Justin Carter s 15 koševa, dok su u suparničkim redovima najefikasniji bili Nikola Kočović sa 16 i Bryce Jones s 15 koševa.