Varaždin učvrstio prvo mjesto na ljestvici, Inter sve bliže vrhu

Nogometaši Varaždina povećali su prednost na vrhu ljestvice u odnosu na pratnju nakon gostujuće pobjede od 2-0 kod Kustošije, u dvoboju 19. kola Druge lige
Varaždin: Utakmica Druge lige HNL između NK Varaždin i NK Orijent 1919. Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U prošlom kolu Varaždin je nenadano ostao bez domaćih bodova protiv zaprešićkog Intera (0-1), ali je izgubljene bodove nadoknadio pobjedom kod Kustošije. Posavec je u 33. minuti načeo domaćina koji je na samom kraju prvog dijela propustio realizirati jedanaesterac i izjednačiti. Utakmica je zaključena u 48. minuti kada je igrač Hajduka Tonio Teklić zabio za 2-0.

Drugoplasirani Rudeš je u ovom kolu izgubio u Zaprešiću od Intera (0-1). Utakmicu je odlučio Uzelac pogotkom u 17. minuti, a Rudeš sada za Varaždinom zaostaje pet bodova, ali ima i jednu utakmicu manje, domaći dvoboj protiv Cibalije. Zaprešićani su unutar sedam dana pobijedili dva vodeća sastava lige te su skočili na šesto mjesto ljestvice.

Dugopolje je dva puta vodilo kod Dubrave Tim Kabel, ali je završilo bez pobjednika 2-2. Brnić i Bagarić su zabijali za Dugopolje, a za domaćina su strijelci bili Ibiši i Ljubanović.

Orijent 1919 je nastavio nizati poraze u drugom dijelu sezone. Ovaj put su Sesvete na Krimeji slavile s uvjerljivih 3-0, a golove su postigli Ivkić, Baltić i Stojanović, dok je važne domaće bodove za bijeg iz donjeg doma ljestvice osvojila Cibalia. Vinkovčani su golovima Pušića i Perić-Komšića svladali Jarun 2-1.

2. HNL, 19. kolo:
Solin – Osijek II 0-0
Kustošija – Varaždin 0-2 (Posavec 33, Teklić 48)
Cibalia – Jarun 2-1 (Pušić 21-11m, 41, Perić-Komšić 42 / Karamatić 2)
Orijent 1919 – Sesvete 0-3 (Ivkić 14, Baltić 20, Stojanović 63)
Dubrava Tim Kabel – Dugopolje 2-2 (Ibiši 67, Ljubanović 77 / Brnić 28, Bagarić 69)
Inter-Zaprešić – Rudeš 1-0 (Uzelac 17)