Varaždin preokretom do troboda u Puli

Nogometaši Varaždina došli su u Puli do prve pobjede u novoj prvoligaškoj sezoni, dok je Istra sezonu započela s dva domaća poraza
295590888_5396211933831579_3115272070791857512_n Facebook NK Varaždin

U dvoboju drugog kola SuperSport HNL u Puli su nogometaši Varaždina svladali Istru 1961 s 2-1. Pogotke su za Varaždince dali Fran Brodić i Igor Postonjski, dok je strijelac za Istru bio Luka Marin.

Varaždin je bio puno opasniji u prvom dijelu, ali nije uspio zatresti mrežu domaćina, njegovi su igrači u prvom dijelu uputili čak deset udaraca prema golu Istre, a Puljani niti jedan. Najbliže je golu bio Herrera u 15. minuti, no njegov udarac je obranio vratar Majkić, koji je potom zaustavio i opasne udarce Brodića u 38.i 42. minuti.

Silne propuštene prilike iz prvog dijela Varaždincima su se osvetila u 70. minuti kada je domaćin poveo iz praktički prve prilike. Žgomba je tukao iz velike daljine, vratar Zelenika odbio, a na loptu natrčava Luka Marin i donosi vodstvo Istri.

Sedam minuta kasnije izjednačio je Fran Brodić nakon preciznog dodavanja Stanića, da bi u 83. minuti uslijedio potpuni preokret. Vratar Majkić je srušio Posaveca, nakon pregkleda VAR-a dosuđen je penal, a s “bijele točke” je precizan Igor Postonjski.