Varaždin - Slaven Belupo 2-2

Varaždin imao na dlanu pobjedu, Slaven Belupo se izvukao i osvojio bod

Varaždin je u posljednjih desetak minuta ušao s vodstvom od 2:0, koje su gosti iz Koprivnice uspjeli anulirati
Varaždin i Slaven Belupo sastali se u 2. kolu SuperSport HNL-a Sanjin Strukic/PIXSELL

U prvoj utakmici 2. kola HNL-a Varaždin i Slaven Belupo su igrali 2-2. Domaći su nakon prvih 45 minuta vodili s 2-0 golovima Dimitra Mitrovskog (5) i Frana Brodića, a gosti su s dva gola u samoj završnici preko Arbera Hoxhe (81) i Benedikta Mioča (86-11m) spasili bod.

Varaždin je poveo u samom otvaranju dvoboja prekrasnim pogotkom Mitrovskog. Marina je prekršajem zaustavio Belcara na 18 metara od svog gola, a Mitrovski je izravno iz slobodnog udarca pogodio gornji desni kut za 1-0. Gosti iz Koprivnice imali su veliku priliku poravnati u 23. minuti, ali udarac Hoxhe iz velike blizine uspio je zaustaviti Zelenika.

Kazna za taj promašaj stigla je pet minuta potom kada je Varaždin povisio na 2-0. Pilj je započeo akciju na sredini terena, dodao Šegi koji je odlično proslijedio do Brodića, a centralni napadač domaćih je preciznim udarcem s 20-ak metara pogodio donji lijevi kut nemoćnog Markovića. Imao je Varaždin više prilika za povećanje prednosti u prvih pola sata drugog poluvremena, ali što Marković što nepreciznost domaćih igrača zadržala je goste na dostižnom rezultatu.

Naznaka dramatične završnice bio je pogodak Hoxhe za 2-1 u 81. minuti. Napadač gostiju prihvatio je loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, napravio nekoliko koraka ka sredini te zatim prizemnim udarcem sa 16 metara pogodio donji lijevi kut.

Konačnih 2-2 pet minuta potom postavio je kapetan gostiju Mioč iz kaznenog udarca kojega je izborio Hoxha nakon što je na njega neoprezno startao Kolarić.