Valentina Aščić s rekordom, ali bez polufinala na 1500 metara

Aščić je osvojila peto mjesto u svojoj četvrtfinalnoj skupini s vremenom 2 minute i 21.456 sekundi, što je novi hrvatski rekord na toj dionici
valentina aščić Jaki Franja/PIXSELL

Prva hrvatska olimpijka u brzom klizanju na kratkoj stazi Valentina Aščić ostala je bez plasmana u polufinale na 1500 metara na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu, gdje je osvojila peto mjesto u svojoj četvrtfinalnoj skupini s vremenom 2 minute i 21.456 sekundi, što je novi hrvatski rekord na toj dionici.

Iz šest četvrtfinalnih skupina po tri najbrže klizačice su izborile izravan plasman u polufinale, a pridružile su im se još tri najbolje po vremenu od četvrtoplasiranih. Aščić je, nažalost, ostala 178 tisućinki iza Čehinje Michaele Hruzove koja je bila među tri najbrže četvrtoplasirane i tako izborila polufinale.

Hrvatska predstavnica je u Pekingu nastupila i na 500 metara, a u toj je disciplini zauzela 23. mjesto.