Košarka

Uvjerljiva pobjeda Zadra nad Cibonom

Zadar je u drugom poluvremenu Cibonu nadigrao s 53-34, ubacivši 32 koša u zadnjoj četvrtini
Zadar: HT Premijer liga, 4. kolo, utakmica KK Zadar – KK Cibona Sime Zelic/PIXSELL

Košarkaši Zadra s uvjerljivih 93-76  pobijedili su Cibonu u utakmici 4. kola HT Premijer lige za prvaka, koja je  odigrana u dvorani Krešimir Ćosić na Višnjiku.

Zadrani su bolje ušli u utakmicu i već na polovici prve četvrtine imali 10 koševa prednosti (14-4), ali su se gosti brzo oporavili i u samo dvije i pol minute došli do izjednačenja (16-16). Zadar je prvu četvrtinu dobio s 23-19. Cibona je najbolje razdoblje imala u prvih osam minuta druge četvrtine, kad je od -4 došla do +9 (42-33) i imala napad za dvoznamenkastu prednost.

Zadrani su u završne 74 sekunde prvog poluvremena napravili 7-0 i na veliki odmor otišli sa samo dva koša zaostatka (40-42). Momčad Danijela Jusupa je u prvih 20 minuta imala problema s vanjskim šutom, ubacivši samo tri trice. No, u nastavku su sve nadoknadili, a pogotovo u zadnjoj četvrtini. Raspucali su se Dario Drežnjak i Sani Čampara, koji su uz Luku Božića i Karla Žganeca bili ključni igrači zadarske momčadi. Zadar je u drugom poluvremenu Cibonu nadigrao s 53-34, ubacivši 32 koša u zadnjoj četvrtini.

Cibona je posljednje vodstvo imala u 28. minuti (52-53), a onda je do 33. minute Zadar napravio 16-4 i došao do dvoznamenkaste prednosti (68-57) koju je do kraja utakmice povećao do konačnih +17 (93-76).

Drežnjak je s 24 koša bio prvi strijelac Zadra. Božić je ubacio 20 poena uz 10 skokova i sedam asistencija. Žganec je postigao 13, a Čampara 11 koševa. Strijelce Cibone predvodio je Domagoj Vuković s 18 poena, a Krešimir Radovčić je spojio 15 koševa, šest skokova i pet asistencija.