Uvjerljiva pobjeda Sesveta za miran uzvrat na Kosovu

U sjajnoj atmosferi prepune dvorane Jelkovec, Sesvećani su ostvarili visoku i vrijednu pobjedu koja im širom otvara vrata daljeg natjecanja
318512266_834958890793168_3029472619327301679_n

Rukometaši Sesveta pobijedili su kosovsku KH Besa Famgas 31:23 u 3. kolu EHF Europskog Cupa i mirno dočekuju uzvratni susret koji se za tjedan dana igra u Peći. U sjajnoj atmosferi prepune dvorane Jelkovec, Sesvećani su ostvarili visoku i vrijednu pobjedu koja im širom otvara vrata daljeg natjecanja.

Imala je ekipa Silvija Ivandije otvaranje kakvo je samo poželjeti mogla. Naime, nakon osam minuta igre Sesvete su vodile 5:1. I čuvali su domaći tu prednost sve tamo do pred ulazak u posljednjih deset minuta prvoga dijela. Ali, iskusni sastav s Kosova uspijeva primiriti nabujale strasti Sesveta i doći na samo pogodak zaostatka (9:8). Ipak, Sesvećani pronalaze novu snagu i u završnici prvoga dijela serijom 6:1 odlaze na +6 (15:9).

Besa bolje ulazi u nastavak. S tri pogotka zaredom u samo dvije minute, opet hvataju priključak. I ne samo to. Do sredine drugog poluvremena uspjeli su poništiti kompletnu prednost domaćina, i doći do izjednačenja 19:19. Ali, onda slijedi pravi uragan domaćina. U sljedećih 12. minuta ostavili su goste bez pogotka, napravivši seriju 10:0, kojom su riješili pitanje pobjednika.

Najbolji strijelac domaće momčadi bio je Patrik Hršak sa sedam golova, dok je domaći vratarski tandem Perić-Purić imao 14 obrana. Za goste su po pet pogodaka dali su Hrvat Ivan Majić, Nikola Prce i Egzon Gjuka.