Utah ponovno na vrhu NBA lige, Bogdanović nastavio s odličnim predstavama

Hrvatski reprezentativac za 25:36 minuta provedenih na parketu protiv Spursa ubacio je 24 koša (šut za dva 7-9, trica 3-4, slobodna bacanja 1-1) uz dva skoka i dvije osvojene lopte
bojan bogdanović Davor Javorović/PIXSELL

Košarkaši Utah Jazza vratili su se na vrh ljestvice Zapadne konferencije i čitave NBA lige uvjerljivom 126-94 domaćom pobjedom protiv San Antonio Spursa te 103-135 porazom Phoenix Sunsa na gostovanju kod Atlanta Hawksa.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović nastavio je s odličnim predstavama u sastavu Jazza, protiv Spursa je za 25:36 minuta provedenih na parketu ubacio 24 koša (šut za dva 7-9, trica 3-4, slobodna bacanja 1-1) uz dva skoka i dvije osvojene lopte.

Veliku je minutažu u momčadi Spursa dobio mladi Luka Šamanić te ju je iskoristio da bude najbolji strijelac svoje momčadi, on je za 24:06 minuta provedenih u igri ubacio 15 koševa (šut za dva 4-10, trica 2-4, slobodna bacanja 1-2), a sakupio je i pet skokova te po jednu asistenciju i blokadu.

Iako je Atlanta na kraju svladala Phoenix sa čak 32 pogotka razlike, susret je bio neizvjestan sve do posljednje četvrtine u koju se ušlo s rezultatom 97-88. Hrvatski reprezentativac Dario Šarić u igru je ušao tek kod rezultata 113-88 za domaće te je u “smeće vremenu” za 8:02 minuta provedenih na parketu uputio dva neprecizna šuta, po jedan za dva i za tri.