U ZAVRŠNICI DO POBJEDE: Mostarlić i Vincek povukle Udarnik prema pobjedi kod Trešnjevke

Rukometašice Udarnika i dalje su bez prvenstvenog poraza
DSC_3351

Teže no što se očekivalo rukometašice Udarnika osvojile su nove bodove na gostovanju u Zagrebu kod pretposljednje Trešnjevke. Preokretom u posljednjih sedam minuta Kurilovčanke su uspjele doći do slavlja i novih bodova nakon pobjede 26:23.

Domaće rukometašice 50-ak su minuta bile u rezultatskoj prednosti. Igračice trenera Darija Zrnića povele su s 1:0, nakon čega konce igre preuzimaju rukometašice Trešnjevke koje su u prvom dijelu imale i četiri pogotka viška. Malo po malo Kurilovčanke su stizale prednost i na ulasku u 36. minutu stigle do izjednačenja (15:15). Uslijedila je potom borba za svaki gol, pri čemu rukometašice Trešnjevke u dva navrata imaju opipljiviju prednost od tri gola (20:17, 21:18), što Kurilovčanke sustižu i odvode utakmicu u neizvjesne vode, a golom Bernarde Mostarlić u 52. minuti po drugi puta vode (21:22).

Domaće rukometašice uzvraćaju s dva uzastopna gola, nakon čega 6,5 minuta ostaju bez gola, što gostujuća ekipa koristi i s dva gola Diane Vincek i Bernarde Mostarlić zaključuju utakmicu za veliko slavlje i nastavak niza nepobjedivosti pred veliki derbi s vodećim Rudarom, koji trenutno ima dva boda više od Udarnika.

Upravo su Mostarlić i Vincek bile napadački prve violine kurilovečkog sastava sa 17 postignutih golova – 10 je dala Mostarlić, a 7 Vincek.