U sjajnoj atmosferi u Velikoj Gorici minimalna pobjeda Dinama

dinamo-1

Nakon gotovo 25 godina Dinamo je ponovno u prvenstvenoj utakmici gostovao u Velikoj Gorici. Dobre igre HNK Gorice, kao i dragi gost privukli su na tribine Gradskog stadiona više od četiri tisuće gledatelja koji su stvorili sjajnu atmosferu, kojoj su obol dali i Bad Blue Boysi koji su se na ovoj utakmici prisjetili i svog prijatelja Domagoja Matezovića- Mića, koji ih je napustio prije godinu dana.

Već sat vremena prije početka utakmice počela se stvarati gužva na ulazu na Gradski stadion. Zaista je bilo lijepo vidjeti mnoga poznata lica koja su pohodila stadion. Bila je tu i nekolicina igrača one sjajne prvoligaške generacije Radnika, koji nisu krili zadovoljstvo viđenim, kao i svi ostali posjetitelji. Prošlog smo puta napisali kako se nogomet ponovno vratio u Veliku Goricu, današnja utakmica to je samo potvrdila.

Olmo odlučio pobjednika

U tako sjajnoj atmosferi, gostujući sastav na kraju je slavio s minimalnih 1:0. I baš za taj jedan gol Modri su bili bolja momčad. Dobro su se domaći igrači držali, no jedna pogreška Matije Špičića bila je dovoljna Dinamu za pobjedonosni zgoditak, koji je u 49. minuti na asistenciju Poljaka Damiana Kadziora postigao Španjolac Daniel Olmo.

Iako je Gorica od 66. minute igrala s igračem više zbog drugog žutog kartona Petra Stojanovića, ta prednost nije kapitalizirana, iako su u pojedinim trenucima pritisli gostujuće igrače koji su u 88. minuti preko Antonija Marina zatresli gredu.

Reakcije trenera na utakmicu

Sergej Jakirović (HNK Gorica): „Loše je to što smo napravili početničku grešku iz koje smo primili gol. To je bilo strogo zabranjeno u pripremi ove utakmice, jer znali smo da imaju dobru tranziciju. Nogomet se igra za golove, oni su uspjeli zabiti taj jedan i ja čestitam Dinamu na pobjedi. Nikako se ne mogu oteti dojmu da bi remi bio najpravedniji. To je moj dojam na prvu. Idemo dalje, nema nam druge. Čeka nas još puno ovakvih utakmica, tako da se već okrećemo sljedećim izazovima.“

Nenad Bjelica (GNK Dinamo): „Mislim da smo zasluženo pobijedili. Možda nismo zaslužili veću pobjedu, no za ovaj jedan gol bili smo sigurno bolji. Čestitam svojim dečkima na prikazanoj igri, ali i Gorici koja jako dobro igra, te će svim protivnicima biti tvrd orah. Zadovoljan sam pobjedom i s optimizmom idemo u sljedeću utakmicu.“

Kako je bilo danas poslijepodne u Velikoj Gorici, pogledajte u FOTOGALERIJI.