U šatoru uz kuću uzgajao marihuanu: Policija mu oduzela biljke i osušene grančice
PU zagrebačka Policijska uprava zagrebačka dovršila je kriminalističko istraživanje nad 28-godišnjim muškarcem kojeg sumnjiče za neovlaštenu proizvodnju i promet drogama nakon što su u Pisarovini otkrili improvizirani prostor za uzgoj konoplje.
Kako navode u izvješću, osumnjičeni je tijekom ove godine u gospodarskom objektu uz obiteljsku kuću postavio šator opremljen rasvjetom i sustavom za filtriranje zraka kako bi stvorio uvjete za umjetni uzgoj konoplje. U njemu je uzgajao biljke koje je nakon sazrijevanja sušio i skladištio. Pretragom doma i drugih prostorija kojima se koristi, provedenom u četvrtak, policajci su pronašli dva tek iznikla stabla konoplje, 21 osušenu grančicu te dvije grane sa sušenim cvjetovima konoplje.
Riječ je o muškarcu koji je policiji od ranije poznat. Zagrebačka policija protiv njega je i prethodnih godina više puta postupala te ga kazneno prijavljivala.
Po završetku kriminalističkog istraživanja 28-godišnjak je uz kaznenu prijavu predan pritvorskom nadzorniku zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela neovlaštene proizvodnje i prometa drogama.