10. Kik kup Rudolf Perešin

U Križu održan međunarodni karate turnir u čast Rudolfa Perešina

Na turniru je nastupilo 260 natjecatelja iz 32 kluba iz Austrije, Hrvatske i Slovenije
img-20260323-wa0003.jpg__648x432_q85_subsampling-2

Protekle subote u organizaciji Karate kluba KIK, u Križu je održan međunarodni karate turnir u borbama i izvođenju kata za sve uzraste, 10. Kik kup Rudolf Perešin 2026. Na turniru je nastupilo 260 natjecatelja iz 32 kluba iz Austrije, Hrvatske i Slovenije.

Predsjednik Karate kluba KIK Darko Bunjevac istaknuo kako je Rudolf Perešin, po kojem turnir nosi ime bio jedan od najboljih pilota u povijesti ratnog zrakoplovstva Hrvatske.

– Istinski heroj velikih moralnih načela, discipline i besprijekornog zdravlja duha i tijela, što su upravo i najveće vrijednosti koje njeguje karate u svojoj suštini, rekao je Bunjevac.

U ime Zagrebačke županije otvorenju turnira nazočio je zamjenik župana Damir Tomljenović.

– Lijepo je vidjeti ovoliko mladih ljudi na jednom mjestu koji se bave sportom, imaju volju za treniranjem i sportski duh, rekao je Tomljenović, dodavši kako Zagrebačka županija kontinuirano pruža podršku sportašima kroz ulaganja u sportske objekte i samu Zajednicu športskih udruga i saveza Zagrebačke županije za koju je u ovoj godini osiguran najveći iznos do sada, čak 2,5 milijuna eura. Tomljenović je zahvalio svim sportskim djelatnicima, a posebno trenerima i organizatorima sportskih turnira koji okupljaju djecu i mlade u sportskim klubovima.

Damir Tomljenović
Darko Bunjevac
Karate kluba KIK
Kik kup Rudolf Perešin
Međunarodni karate turnir