Do pobjede u produžetku

Treća u nizu za košarkaše Gorice, Jure Gunjina junak gostujućeg slavlja

Gorica pobjedom u produžetku uzvratila Zagrebu za poraz u prvom dijelu sezone
DSC_4352

Košarkaši Gorice s prvog ovosezonskog gostovanja vratili su se s pobjedom. Na gostovanju u Trnskom u dvorani Boška Pepsija Božića svladali su Zagreb, ne Pepsijev, već nekadašnje Zapruđe. Do pobjede 83:81 Goričani su došli u produžetku.

Igrači trenera Mirona Češkića cijelu su utakmicu strpljivo gradili prednost, a zatim u zadnjoj četvrtini umalo od gotovog napravili veresiju. Srećom, u dodatnih pet minuta Goričani su zbili redove i revanširali se Zagrebu za jedini domaći poraz.

U redovima Gorice najefikasniji je bio Jure Gunjina s učinkom od 22 poena i 4 skoka. Njemu uz bok bili su Martin Klepo s 21 poenom i 8 asistencija te Vito Porobić koji je u pobjedu ugradio 19 poena.

-Bila je ovo teška i još jednom fizički zahtjevna utakmica. Imali smo kontrolu praktički cijelu utakmicu i u četvrtoj četvrtini desio nam se blackout. Zagreb je pogodio neke dosta teške šuteve i uspio se skroz vratiti utakmicu. Mogu samo čestitati treneru i svojoj momčadi na karakteru i ustrajnosti. Naime, na kraju se pokazalo da smo mi htjeli više tu pobjedu. Idemo to sad potvrditi u subotu protiv Jazina s još jednom pobjedom i zaključiti ovaj teški tjedan na najbolji mogući način- poručio je Gunjina.

Ovom pobjedom Gorica je uzvratila Zagrebu za poraz u Gorici, ali se i bodovno izjednačila s njim na ljestvici. Obje momčadi trenutno su na skoru 10:5 i na diobi trećeg i četvrtog mjesta.