Krenula nova nogometna sezona

Tigar preokretom do pobjede u Mraclinu

Do pobjedonosnog zgoditka gosti su došli iz kaznenog udarca u 86. minuti
01 portal 2

S velikim se nestrpljenjem očekivala subotnja utakmica na Grabi. Gost Mraclina bio je barem tako bruje nogometni krugovi programirani prvak 4. NL skupina B GNK Tigar Sveta Nedelja. Nakon što su u tjednu propustili povijesnu šansu u Kupu Hrvatske, gdje su u pretkolu doživjeli poraz od Omladinca, Tigrovi u Mraclinu nisu imali pravo na pogrešan korak.

Domaća momčad nije se prestrašila iskusne gostujuće momčadi. Štoviše u prvom je dijelu bila kud i kamo bolja i opasnija momčad. Inicijativa je naplaćena već u 15. minuti kada je Ivan Kaurin poentirao za vodstvo Mraclina, koje je s prednošću otišlo na toliko željni odmor. Velika vrućina niti jednoj ekipi nije bila saveznik.

Nastavak susreta donio je preokret, jer gosti koji su iz igre povukli tri mlađa igrača i uveli Raka, Kurečkog i Kotarskog preuzeli su inicijativu, koju su kapitalizirali u 60. minuti kada je Luka Višić pogodio za 1:1. Rezultat se nije mijenjao sve do 86. minute kada je glavni arbitar na susretu Božo Radišić pokazao na bijelu točku. Prosvjedi domaćih igrača bili su uzaludni, jer Božo je ostao čvrstog stava. Nepogrešiv je bio Josip Mohač koji je postavio konačnih 1:2 za veliko slavlje gostiju.

Uz utakmicu u Mraclinu, u subotu su još igrali; Naftaš Ivanić-Rugvica Sava 1:0, Moslavina-Lekenik 4:0, Topusko-Stupnik 4:1 i TOP-Vrbovec 3:4. Danas od 17,30 sati igraju; Croatia-Ban Jelačić, Jaska Vinogradar-Libertas i Gradići-Moslavac.