Težak poraz NEXE-a u Švedskoj

U idućem kolu Nexe će 1. ožujka gostovati kod Logrono La Rioje, a potom će u zadnjem kolu natjecanja po skupinama, 8. ožujka dočekati Magdeburg
Uzvratni susret 2. pretkola EHF Europske lige, RK Nexe – Bjerringbro – Silkeborg Davor Javorović/PIXSELL

U susretu 8. kola skupine C Europske lige za rukometaše Nexe je na gostovanju u Švedskoj izgubio od Sävehofa s 33:23 upisavši treći poraz u skupini.

U prvom ogledu u Našicama Gromovi su uvjerljivo slavili pobijedivši s 39:31 i bilo je važno da u Švedskoj ne izgube više od osam razlike kako bi bili bolji u međusobnom srazu. Međutim, nisu uspjeli.

Sävehof je na poluvremenu imao četiri gola razlike, a nakon 40 minuta igre domaćin je stigao do +9 (24:15). Četiri minute kasnije Sävehof je prvi put stigao do 10 golova prednosti, a u posljednjoj minuti imao je i 11 pogodaka viška. Na koncu je završilo 33:23.

Sävehof su do pobjede predvodili Sebastian Karlsson i Elias Ellefsena Skipagotu s po sedam golova, dok je sjajni Bertram Obling imao čak 16 obrana. Kod NEXE-a najefikasniji su bili Halil Jaganjac i Aleksandar Bakić s po pet golova.