TAKO BLIZU, A TAKO DALEKO – Dinamo u sudačkoj nadoknadi ostao bez pobjede

Iako je Dinamo na ulasku u sudačku nadoknadu imao vodstvo od 3:1, ukrajinski sastav se u zadnjim minutama izvukao te došao do boda, odigravši 3:3
Dinamo u 4. kolu Lige prvaka ugostio Šahtar

Danima se u Zagrebu iščekivala utakmica protiv Shakhtara. Označena je ova utakmica, utakmicom jeseni. Prepoznali su to i navijači koji su do posljednjeg mjesta ispunili Maksimir. Već pun stadion i sjajna atmosfera koja je dočekala igrače, bila je sjajna uvertira.

Nažalost, osjetilo se to u uvodnih petnaestak minuta utakmice, u kojima su gosti bili bolji, a tu su nadmoć naplatili i vodećim zgoditkom Alana Patricka. Bilo je to zapravo i sve od njih, jer nakon toga konce igre preuzela je Modra momčad, koja je zaigrala svoju igru, a nagrada je stigla u 25. minuti kada je najviši u skoku bio Bruno Petković, koji se pobrinuo za prvu erupciju oduševljenja prepunog Maksimira.

Igor Kralj/PIXSELL

S 1:1 otišlo se na odmor, a prvu priliku u nastavku imao je Dinamo, koji je zaprijetio preko Leovca koji je zatresao gredu. Kada je u 74. minuti isključen Moro, nije djelovalo obećavajuće. No, trener Nenad Bjelica još jednom je potvrdio svoju kvalitetu, ali i znanje. Nakon što je uveo Luku Ivanušeca, u vatru je gurnuo i mladoga Điru, koji je ušao umjesto Mislava Oršića.

Pokazat će se kasnije kako su to bili dobitni potezi, jer Đira je u 79. minuti iznudi isključenje Marlosa, da bi četiri minute kasnije Maksimir eksplodirao. Za vodstvo od 2:1 strijelac je bio Luka Ivanušec, a sjajnu Maksimirsku večer zaključio je kapetan Arijan Ademi, koji je u 89. minuti po treći puta svladao Pjatova za veliku pobjedu od 3:1.

Josip Regović/PIXSELL

Nažalost uzbuđenjima na Maksimiru tu nije bio kraj. Ukrajinski sastav u sudačkoj je nadoknadi postigao dva zgoditka i rastužio Maksimir. Najprije je Moraes vratio nadu ukrajinskom sastavu, koji je u osmoj minuti sudačke nadoknade stigao do izjednačenja iz kaznenog udarca, kojeg je potvrdio VAR (nažalost u prvom dijelu sudac nije primijenio istu mogućnost kod gostujućih prekršaja na Petkoviću i Ademiju). Siguran realizator s bijele točke bio je Tete, iako je Livaković pogodio stranu.

Konačna odluka o drugom putniku u nokaut fazu Lige prvaka ili nastavku europskog puta kroz Europsku ligu donijet će preostala dva kola u kojima Dinamo dočekuje Manchester City te gostuje kod Atalante, koja je večeras s Manchester Cityjem odigrala 1:1.