Split peti puta ove sezone svladao Cibonu

Košarkaši Splita na svojim su Gripama nadigrali Cibonu sa 77-73 u derbiju 30. kola domaćeg prvenstva
154762079_3726898964066832_3880660933339434899_o Facebbok KK Split

Košarkaši Splita na svojim su Gripama nadigrali Cibonu sa 77-73 u derbiju 30. kola domaćeg prvenstva, što je peta pobjeda Žutih u ovoj sezoni nad Vukovima u isto toliko međusobnih dvoboja.

Split je bio bolji u prvom poluvremenu i poluvrijeme dočekao s devet koševa prednosti (43-34). Cibona je odličnom trećom četvrtinom vratila nadu u prvu ovosezonsku pobjedu nad Splićanima, ali su domaći serijom trica, dvije Đokovićeve i dvije Lukovićeve, napravili niz od 12-0 i tri minute prije kraja poveli sa 74-62.

Cibona je ipak uspjela završnicu učiniti uzbudljivom i doći na samo tri koša zaostatka (76-73), ali za potpuni preokret je gostima ponestalo vremena.

Za pobjednike je Marko Luković postigao 23 koša, Roko-Leni Ukić je ubacio 13, a Toni Perković 11 poena. Cibonine strijelce je s 22 koša predvodio Darko Planinić. Roko Prkačin je ubacio 12 koševa uz osam skokova.