Uvjerljivi favoriti

Split, Cibona, Zadar i Cedevita Junior poveli u doigravanju

Vodeći sastav prvog dijela prvenstva, Split je na Gripama deklasirao Bosco sa 104-55, Cibona je u KC Dražen Petrović pobijedila Furnir sa 102-62, Zadar je u dvorani Krešimir Ćosić porazio Dinamo-Zagreb s 80-62, dok je Cedevita Junior u dvorani II Doma sportova slavila protiv Šibenke s 87-65
Zadar: Prva utakmica četvrrtfinala doigravanja HT Premijer lige između Zadra i Dinama Sime Zelic/PIXSELL

Košarkaši Splita, Cibone, Zadra i Cedevite Junior ostvarili su pobjede u prvim susretima četvrtfinala doigravanja prvenstva Hrvatske. Igra se na dvije pobjede, a bolje plasirane momčadi, u slučaju da dođe do treće utakmice, imaju prednost domaćeg terena.

+59 Splita na Gripama

Košarkaši Splita nisu dozvolili nikakvo iznenađenje kontra Bosca koji je na Gripama poražen sa 104-55. U prvoj četvrtini su imali 14 razlike, u drugoj dionici su stigli do +30 i nakon toga više nije bilo nikakvih dvojbi.

Kod Splita sedam igrača je imalo dvoznamenkasti broj koševa, najefikasniji su bili Lovre Runjić sa 17 koševa, sedam asistencija i pet skokova, te Dominik Mavra s 15 koševa. Kod Bosca Luka Babić je zabio 14 koševa uz sedam skokova.

Uzvrat je 13. svibnja.

Furnir bez izgleda kod Cibone

Uvjerljiva je bila i Cibona koja je s 40 razlike porazila Furnir, 102-62. Cibona je već nakon prve četvrtine vodila sa 16 razlike (29-13), u drugoj dionici je Furnir smanjio na 48-35, no treću četvrtinu su Vukovi dobili s velikih 31-9 i pitanje pobjednika je bilo razriješeno. Na koncu je završilo 102-62.

Sven Smajlagić je s 18 koševa i 11 skokova predvodio Cibonu. Ivan Majcunić je zabio 17, a Krešimir Radovčić 16 koševa. Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Filip Bjelanović s 15 koševa, dok je Mateo Vidović zabio 14 koševa.

Druga utakmica na rasporedu je 14. svibnja u Dubravi.

Dinamo poražen na Višnjiku

Zadar je također bio uvjerljiv protiv Dinama 80-62. Domaćin je na poluvremenu imao 19 razlike (43-24) i nastavak susreta bila je tek formalnost.

Zadar su do pobjede predvodili Dario Drežnjak s 20 koševa i pet skokova, Sani Čampara s 14 koševa, te Marko Ramljak s 13 koševa i 11 skokova. Kod Dinama jedini igrač s dvoznamenkastim brojem koševa bio je Ivan Novačić s 19 koševa.

Druga utakmica je 13. svibnja u Zagrebu.

Vitaminima prednost protiv Šibenke

Cedevita Junior je pobijedila Šibenku s 87-65. Gosti su nakon prve četvrtine vodili s 15-14, na poluvremenu je bilo 36-36, no drugi dio utakmice uvjerljivo je primao domaćinima. Nastavak susreta Cedevita je dobila s 51-29.

Kod domaćina najefikasniji su bili Vito Kučić s 19 koševa i sedam asistencija, te Josip Batinić s 15 koševa. Kod gostiju najefikasniji su bili Juraj Pleadin s 14 i Patrik Jambrović s 12 koševa.

Druga utakmica je 13. svibnja u Šibeniku.