Dinamo poveo, AEK preokrenuo u nastavku

Šok na Maksimiru; AEK s prednošću na uzvrat

Susret Dinama i AEK-a u 3. pretkolu UEFA Lige prvaka Goran Stanzl/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama poraženi su od grčkog AEK-a s 2-1 u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu prvaka odigranoj u utorak pred 13.311 gledatelja na Maksimiru.

Dinamo je vodeći pogodak postigao u 39. minuti, a strijelac je bio Marko Bulat koji iz slobodnog udarca s oko 25 metara, kad je pogodio gornji desni kut AEK-ovih vrata. No, preokret je uslijedio u drugom poluvremenu.

Grčki prvak je do izjednačujućeg pogotka došao u 59. minuti, a strijelac je preciznim udarcem s 14 metara bio Švicarac Steven Zuber. Pobjedu grčkom prvaku donio je u 90. minuti Konstantinos Galanopoulos udarcem sa sedam metara.

Uzvratni dvoboj je na rasporedu u subotu, 19. kolovoza, s početkom u 20.45 sati, na AEK Areni u Ateni.