Pitanje pobjednika riješeno u prvom dijelu

Slavlje Zadra u Novom Mestu

Zadrani su ovom pobjedom privremeno skočili na četvrto mjesto s učinkom 2-2
Zadar i Mornar sastali se u 3. kolu ABA lige Sime Zelic/PIXSELL

Košarkaši Zadra došli su do druge ovosezonske pobjede u ABA ligi svladavši u dvoboju četvrtog kola Krku s 88-75 na gostovanju u Novom Mestu.

Zadrani su dvojbu o pobjedniku praktično riješili već u prvom poluvremenu nakon kojeg su imali 22 koša prednosti (48-26). Ta je prednost u trećoj četvrtini narasla i do +27 (66-39), ali je Krka uspjela iskoristiti kratkotrajno opuštanje momčadi Danijela Jusupa te smanjiti zaostatak do 15 koševa (71-56) u 34. minuti.

No, tada je Dario Drežnjak pogodio vrlo težak šut za tricu, a Luka Božić u kontranapadu ubacio koš i dodatno slobodno bacanje pa su Zadrani otišli opet na +21 (77-56) i spriječili mogući preokret domaće momčadi. Krka je ipak do kraja utakmice uspjela smanjiti zaostatak na 13 koševa (88-75).

Najzaslužniji za uvjerljivu pobjedu Zadra bili su Luka Božić s 24 koša, devet asistencija i šest skokova, Karlo Žganec s 23 poena, šest skokova i tri asistencije te Dario Drežnjak s 21 košem, osam skokova i tri asistencije. Spomenuti trojac je ubacio 14 od Zadrovih 15 trica (15/41). Kod Krke je najbolji bio Leon Stergar s 23 koša, osam skokova i četiri asistencije.