Slavlje Dinama u Puli

U posljednjem susretu 22. kola Prve HNL Dinamo je u Puli pobijedio Istru 1961 s 2-1 odvojivši se na vrhu ljestvice
Dinamo je na gostovanju u 22. kolu HNL-a svladao Istru 2:1 Srecko Niketic/PIXSELL

U posljednjem susretu 22. kola Prve HNL Dinamo je u Puli pobijedio Istru 1961 s 2-1 odvojivši se na vrhu ljestvice. Oba gola za Dinamo zabio je Mislav Oršić, dok je pogodak za domaćine zabio Robert Miškovi.

Počelo je velikom prilikom Puljana u sedmoj minuti. Luka Hujber je ubacio s desne strane, no Dion Drena Beljo se u izglednoj situaciji nije najbolje snašao. Dinamo je uzvratio u 12. minuti, Petar Bočkaj je pucao, a Joao Silva počistio s gol-linije. Uslijedile su još dvije Dinamove prilika, a u 30. minuti i vodstvo Modrih. Stefan Ristovski je s desne strane prebacio do Mislava Oršića koji je pucao glavom i zabio za 1-0. Facundo Caseres je pokušao očistiti loptu s gol-linije, ali samo ju je zakucao u mrežu.

U posljednjim trenucima prvog dijela domaćin je uspio izjednačiti. Hujber je na desnoj strani “ukrao” loptu Luki Ivanušecu, a zatim idealno uposlio Robertu Miškovića koji preciznim udarcem pogađa pored nemoćnog Domagoja Livakovića.

No, Dinamo je vrlo brzo nakon starta drugog dijela poveo. U 53. minuti Mauro Perković je oborio Komnena Andrića, a Oršić realizirao kazneni udarac za novi vodstvo gostiju. Korak bliže pobjedi Dinamo je stigao u 65. minuti kada je Caseres neopreznim startom zaradio drugi žuti karton, a time i isključenje.

Sudac Lovrić je u 78. minuti dosudio novi kazneni udarac za goste nakon starta Joao Silve nad Brunom Petkovićem, ali je nakon pregleda video snimke promijenio odluku i Dinamovog napadača “nagradio” žutim kartonom zbog simuliranja.