Slaven Belupu derbi začelja

U derbiju začelja 18. kola 1. HNL nogometaši Slaven Belupa svladali su u Puli Istru 1961 s 2-1
Istra i Slaven Belupo sastali se u 18. kolu HT Prve lige Srecko Niketic/PIXSELL

U derbiju začelja 18. kola 1. HNL nogometaši Slaven Belupa svladali su u Puli Istru 1961 s 2-1. Za Istru je strijelac bio Robert Mišković, dok su pobjedu Slavenu donijeli Hansel Zapata i Nedim Hadžić.

Koprivnički sastav je poveo u 18. minuti pogotkom Kolumbijca Zapate, koji je natrčao na odbijenu loptu nakon udarca Hadžića. Bosanskohercegovački napadač Hadžić upisao se u strijelce u 31. minuti nakon proigravanja Gode. Činilo se da će to biti rutinska pobjeda Slavena, koji je iskoristio jedine prilike u prvom dijelu, dok su Istrani bili potpuno bezopasni.

Ipak, u 51. minuti Istra je smanjila nakon katastrofalne pogreške Slavenova vratara Suška. Robert Mišković je izveo slobodni udarac uputivši činilo se bezopasan udarac, Sušak je imao loptu u rukama, ali mu je ona ispala i iznenađujuće završila u mreži. Šanse Puljana za pozitivan ishod su umanjene u 67. minuti kada je Portugalac Joao Silva neoprezno dobio drugi žuti karton.