Slaven Belupo uz 100. gol Ivana Krstanovića svladao Inter

U 35.kolu 1.HNL sastali se Slaven Belupo i Inter Zaprešić Vjeran Žganec Rogulja/PIXSELL

U prvoj utakmici 35. kola Prve HNL Slaven Belupo je kao domaćin svladao Inter iz Zaprešića sa 3:1, a napadač domaćih Ivan Krstanović postigao je svoj 100. pogodak u HNL-u i tako postao šesti igrač u povijesti kojemu je to uspjelo.

Poveli su gosti u 12. minuti golom Andrića koji je najbrže reagirao na odbijenu loptu nakon što se vratar domaćih Ježina i Goda nisu sporazumjeli oko toga tko bi trebao raščistiti situaciju nakon udarca Parackog. Ipak, malo prije odlaska na odmor domaći su poravnali, Bačelić-Grgić je u 42. minuti dobro pratio ubačaj Lulića te glavom u padu s pet metara pogodio mrežu Intera za 1-1.
Utakmica je odlučena početkom nastavka, prvo je Etoudi u 49. minuti bio najviši u skoku nakon ubačaja iz kuta te pogodio za 2-1, da bi Krstanović u 53. minuti iskoristio kazneni udarac i tako se upisao u “klub 100”.
Sedmi Slaven Belupo sada ima 38 bodova, devet manje od šeste Gorice, a pet više od osmog Varaždina, dok je Inter, koji je još ranije izgubio izglede za ostanak u prvoj ligi, nakon 14. uzastopnog poraza ostao na 17 bodova, sedam manje od devete Istre 1961