Slaven Belupo svladao Varaždin za skok na drugo mjesto

Slaven Belupo - Varaždin 1-0
Slaven Belupo i Varaždin sastali se u 10. kolu SuperSport HNL-a Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Nogometaši Slaven Belupa stigli su na drugo mjesto ljestvice SuperSport HNL-a minimalnom 1-0 pobjedom protiv Varaždina u prvoj utakmici 10. kola. Jedini pogodak na utakmici postigao je Ante Crnac u 37. minuti.

Bio je ovo drugi međusobni dvoboj dva najugodnija iznenađenja sezone i druga minimalna pobjeda Koprivničana koji su s istovjetnih 1-0 slavili i u prvom kolu u Varaždinu. Iako je tijekom najvećeg dijela utakmice igrače ometala kiša, gledatelji u Koprivnici vidjeli su zanimljiv susret u kojemu su oba sastava težila nadigravanju.

Ipak, samo je jedna lopta odsjela u mreži, Hoxha je u 37. minuti projurio po lijevoj strani domaćeg napada, dodao Crncu koji je imao vremena namjestiti se na udarac te s 18 metara pogoditi donji desni kut nemoćnog Zelenike.

Drugi Slaven Belupo sada ima 17 bodova, jedan više uz dvije utakmice više od trećeg Hajduka, a dva više od četvrtog Varaždina.