Iznenađenje na Rujevici

Slaven Belupo šokirao Sopića i Rijeku

Roy Ferenčina nadmudio Željka Sopića i gurnuo Rijeku na treće mjesto
Rijeka i Slaven Belupo sastali se u 18. kolu SuperSport HNL-a Nel Pavletic/PIXSELL

U posljednjoj utakmici 18. kola SuperSport HNL-a Slaven Belupo je iznenađujuće kao gost na Rujevici svladao Rijeku s 4-2. Koprivničani su poveli s 3-0 golovima Tomislava Štrkalja (45+2), Benedikta Mioča (70) i Michaela Caimacova (77), Franjo Ivanović (78) nakratko je vratio Riječane u igru, ali Arber Hoxha (85) je vratio goste na tri gola prednosti. Konačni rezultat postavio je Jorge Obregon (89).

Prvo poluvrijeme proteklo je u vrlo laganom tempu bez osobitih prilika, a više su loptu u svojim nogama imali upravo gosti. I kada se očekivalo da će se na odmor otići bez pogodaka, Slaven je poveo uz velik dozu sreće. Hoxha je dobio loptu na lijevoj strani, ubacio za Štrkalja koji ju je prsima spustio za udarac Mioča. No, Miočev je pokušaj bio toliko traljav da je završio u nogama Štrkalja koji se nalazio na tri metra od njega. Napadač Slavena odlično se snašao i pogodio donji desni kut nemoćnog Labrovića.

Preostalih pet golova postignuto je u posljednjih 20 minuta susreta. Gosti su poveli s 2-0 u 70. minuti iz jednostavne akcije, Sušak je izbio loptu sa svojih pet metara, Štrkalj je glavom prenio Mioču koji je izbio sam pred Labrovića i potom ga efektno lobao. Susret je bio odlučen u 77. minuti kada je Caimacov pravovremeno utrčao u kazneni prostor domaćih i iskoristio dodavanje Boseca za pogodak.

Samo minutu kasnije i Rijeka je stigla do prvog gola, Grgić je ubacio s desne strane, Međimorec se krivo postavio pa ga je lopta preskočila, a taj je poklon spremno dočekao Ivanović. Krenula je Rijeka bezglavo u pokušaj preokreta pa je u 85. minuti Slaven stigao i do četvrtog gola. Caimacov je sa svoje polovice proigrao Hoxhu, a talentirani je napadač još jednom pokazao svoju raskoš prekrasno lobavši Labrovića. Poraz Rijeke u 89. minuti ublažio je Obregon preciznim udarcem sa 16 metara.