Otvoreno 20. kolo

Slaven Belupo s igračem manje do pobjede u Varaždinu

Gosti iz Koprivnice slavili su s 2:1
Varaždin i Slaven Belupo sastali se 20. kolu SuperSport HNL-a Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Slaven Belupo u proljetni nastavak prvenstva ušao je gostujućom pobjedom u Varaždinu, gdje su istoimenog domaćina svladali s 2:1 na otvaranju 20. kola SuperSport HNL-a.

Gosti iz Koprivnice poveli su u 21. minuti golom Nongoha, koji je kaznio grešku domaće obrane. Ipak, na odmor se otišlo s 1:1, jer je Varaždin u sudačkoj nadoknadi stigao do izjednačujućeg zgoditka preko Postonjskog koji je bio siguran realizator najstrože kazne.

Iako je Slaven Belupo u nastavku ostao s igračem manje, domaći nogometaši nisu iskoristili brojčanu nadmoć. Kazna ih je sustigla u 87. minut kada je Mioč pogotkom iz kaznenog udarca postavio konačnih 1:2 za prvi proljetni trobod Slaven Belupa.