Slaven Belupo produbio krizu Osijeka

U susretu trećeg kola SuperSport HNL Osijek i Slaven Belupo u Gradskom vrtu odigrali su bez golova
Osijek: NK Osijek i NK Slaven Belupo u utakmici 3. kola Prve HNL Davor Javorovic/PIXSELL

Nakon ligaškog poraza od Lokomotive (1-2), te šokantnog ispadanja iz Europe od kazahstanskog Kizilžara, Osijek je nastavio s razočaravajućim predstavama i protiv Slaven Belupa odigravši 0-0. Ovaj rezultat sasvim sigurno će dodatno pojačati pritisak na trenera Nenada Bjelicu kojem je leđa okrenula i Kohorta.

Domaćin je otvorio utakmicu odličnom prilikom u 15. minuti. Mierez je s lijeve strane odigrao povratnu loptu u sredinu, Fiolić je pucao s deset metara, no Marković je odlično reagirao na gostujućim vratima. U 23. minuti uzvratili su gosti, pucao je Crnac s 19 metara, no lopta je završila u korneru. I bilo je to sve u skromnom prvom dijelu.

Na otvaranju nastavka gosti su mogli do prednosti. Kvržić je u 48. minuti pucao s 14 metara i pogodio gredu, lopta mu se odbila, pa je pucao još jednom, ali je Ivušić sjajno obranio. Osijek je tek u završnici susreta stigao do izglednih prilika. U 79. minuti je pucao Beljo, no Tepšić je skrenuo loptu. U nastavku akcije glavom je pucao Jugović, ali preko gola. U 88. minuti Slaven je imao posljednju priliku na utakmici, no Ivušić je obranio udarac Žuljevića.