Trese li se Tomasu stolac?

Slaven Belupo produbio krizu Osijeka

Kroz cijelu utakmicu Slaven Belupo je bio puno bolji, a jedini pogodak na susretu postigao je Benedik Mioč u 54. minuti
Koprivnica: NK Slaven Belupo i NK Osijek u 10. kolu Prve HNL Davor Javorovic/PIXSELL

Nogometaši Slaven Belupa ostvarili su drugu prvenstvenu pobjedu u sezoni. U domaćem ogledu 10. kola SuperSport HNL-a nadigrali su i pobijedili Osijek 1-0. Kroz cijelu utakmicu Slaven Belupo je bio puno bolji, a jedini pogodak na susretu postigao je Benedik Mioč u 54. minuti. Nastavljena je tako kriza Osijeka koji je bez prvenstvene pobjede u posljednjih pet nastupa. U tom periodu ima dva remija i tri poraza.

Silovito je Slaven Belupo otvorio utakmicu te je već nakon deset minuta igre mogao zabiti pogodak ili dva. U drugoj minuti Hoxha je pogodio okvir vrata, a nove tri velike šanse uslijedile su u sedmoj, osmoj i 10. minuti. Pokušavali su u tim trenucima dva puta Štrkalj i jednom Liber, ali je udarce zaustavljao gostujući vratar Malenica ili su bili neprecizni. Nije Osijek dobro izgledao na terenu u prvom poluvremenu, a pogotka se spasio i u 22. minuti. Mioč je bio u situaciji jedan na jedan sa suparničkim golmanom, ali je Malenica izašao kao pobjednik, kao i minutu kasnije kada je zaustavio udarac Hoxhe.

Daleko bolja igra domaćina na samom kraju prvog dijela rezultirala je pogotkom, koji je naknadno VAR poništio zbog igranja rukom u začetku akcije Agbekpornua. Osječani su se nekim čudom spasili u prvom dijelu, u kojem su trebali nekoliko puta kapitulirati, ali nisu izdržali domaći nalet u 54. minuti. Strijelac za 1-0 Slaven Belupa bio je Mioč koji se sjurio prema suparničkim vratima i zabio pod gredu.

Vrlo brzo nakon toga Osijek je mogao izjednačiti iz svoje prve velike šanse. Pucao je Kristijan Lovrić, ali je Štefulj izbio loptu s golmanske linije čime je spasio poravnanje. Do kraja se ritam utakmice smirio s tim da je bliže domaćin bio drugom golu nego li Osječani izjednačenju.