Prekinut niz

Slaven Belupo napokon slavio kod kuće, Mudražija i Krstanović sredili Puljane

Slaven Belupo - Istra 1961 2-0
Koprivnica: Slaven Belupo i Istra 1961 sastali se u 27. kolu Prve HNL Damir Spehar/PIXSELL

Nogometaši Slaven Belupa kao domaćini pobijedili su Istru 1961 s 2-0 u prvoj utakmici 27. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Koprivničani su u dvoboj s Puljanima ušli s nizom od tri prvenstvene utakmice bez pobjede, a na tri boda pred svojim navijačima izabranici Zorana Zekića čekali su još od listopada prošle godine. S druge strane, ni momčad Gonzala Garcije nije pobijedila u gostima od kraja listopada.

Slaven Belupo je poveo u 39. minuti, kad je Robert Mudražija spretnim udarcem glavom s pet metara prebacio gostujućeg vratara Lovru Majkića. Konačnih 2-0 postavio je u 73. minuti 40-godišnji Ivan Krstanović. Krstanoviću je to treći pogodak u ovoj sezoni, a ukupno 121. u HNL-u te mu do drugoplasiranog na vječnoj ljestvici Igora Cvitanovića nedostaje još samo pet pogodaka. Na vrhu te ljestvice je neuhvatljivi Davor Vugrinec sa 145 golova.

Slaven Belupo je devetom pobjedom u sezoni došao do 36 bodova i privremeno se probio na peto mjesto, ispred Istre 1961 koja je s 35 bodova na šestoj poziciji.