Sjajnom igrom u nastavku rukometaši Gorice nadigrali Karlovac

DSC_8072

Rukometaši Gorice opravdali su ulogu favorita pobjedom 32:26 nad momčadi Karlovca. U vrlo važnom susretu za oba sastava bolje su se snašli domaći igrači koji su osvojili dva boda vrijedna boda koja prenose u novoformiranu ligu iz koje će na kraju sezone ispasti dva kluba.

Znali su u domaćim redovima koliko im donosi ovaj susret u kojem su bez obzira na silne probleme s kojima su bili suočeni tijekom cijelog tjedna uspjeli na kraju ostvariti pobjedu. Iako su u prvih 30 minuta imali u više navrata tri zgoditka prednosti, na odmor su Goričani otišli s tek golom prednosti (15:14). Međutim prva polovica drugog dijela bila je najbolje razdoblje u igri domaće momčadi, neki su se čak složili kako je to vjerojatno najboljih petnaestak minuta igre Gorice ove sezone.

Punih četrnaest minuta domaća je momčad ostavila bez pogotka goste, napravivši u tom periodu seriju 8:0 kojom su poveli s 23:14 čime su riješili i pitanje pobjednika. Iako su u posljednjih sedam minuta ušli s +10 (30:20), gostujući su igrači iskoristili opuštanje te su na kraju smanjili na podnošljivih -6 (32:26).

Najrazigraniji u redovima Gorice bio je Ivan Laljek koji je susret završio s 11 postignutih zgoditaka, a uz bok njega bio je Ivan Matić koji je u veliku pobjedu ugradio osam zgoditaka.

PREMIJER LIGA, 17. KOLO
HRK GORICA – RK KARLOVAC 32:26 (15:14)
HRK GORICA: Lončar, Ceković 4, Borić, Marjanović, Laljek 11, Matić 8, Pušić, Nedić 1, Dijanić, Ćavar 6, Vučićević, Sladoljev 8 obrana, Žarković 2, Goršeta, Barišić, Šimunović.
RK KARLOVAC: Radočaj, Kordić, Hadrović 2, Capan, Perajica 1, Šnajder 6, Frketić 3, Bačić 5, Mrljak 2, Crnković 4, Sudarić, Karić 1 obrana, Ostarčević 1, Obranović 1, Smojver 1, Glumac 11 obrana.