Šibeniku golijada u Puli

Marin Jakoliš šibenski junak
Pula: Hrvatski Telekom Prva liga, 16. kolo, NK Istra 1961 – HNK Šibenik Srecko Niketic/PIXSELL

U susretu 16. kola Prve HNL Šibenik je kao gost svladao Istru 1961 s 4-3. Gosti su vodili s 1-0 i 3-1, domaći su se uspijevali dva puta vraćati, ali tri boda Šibeniku osigurao je Marin Jakoliš svojim drugim golom u sedmoj minuti sudačke nadoknade.

Upravo je Jakoliš doveo Šibenik u vodstvo u 38. minuti, na 1-1 poravnao je Marin u 44. U nastavku je Ivan Delić golovima u 61. i 72. minuti doveo Šibenik u prednost od 3-1, ali su Dion Beljo u 82. i Robert Mišković u 87. minuti uspjeli vratiti Istru u igru. No, u posljednjim trenucima utakmice Galilea je povukao Bačelić-Grgića na rubu kaznenog prostora i skrivio slobodni udarac. Nakon kombinacije uslijedio je šut Jakoliša koji je “probio” Lučića za zasluženo slavlje gostiju.

Sedmi Šibenik sada ima 18 bodova, tri više od osme Istre 1961.