Šibenik – Rijeka 3-5, tri gola Drmića

Vatromet golova na Šubićevcu
Rijeka: 2. pretkolo Konferencijske lige, HNK Rijeka – Gzira United FC Nel Pavletic/PIXSELL

U vatrometu golova nogometaši Rijeke su na Šubićevcu pobijedili Šibenik 5-3. Šibenik je, inače, krajem prvog dijela imao vodstvo 2-1.

Nerijetko su u posljednje vrijeme Šibenik i Rijeka igrali potpuno otvorene utakmice koje su bile prepune pogodaka, lijepih akcija, šansi i preokreta, a sve je to imao i ovaj subotnji dvoboj na Šubićevcu pa vjerojatno i više od toga. Rijeka je vodila 1-0, potom je Šibenik okrenuo u svoje vodstvo na 2-1, ali je zatim Rijeka kontrirala i sve okrenula u uvjerljivo slavlje od 5-3. Prvo ime susreta bio je Josip Drmić koji je postigao tri od pet riječkih golova. Ukupno je Drmić došao do brojke od 21 ligaškog pogotka ove sezone te ima dva manje od prvog strijelca lige Marka Livaje iz Hajduka.

Rijeka je bolje otvorila utakmicu te je njen najbolji strijelac Josip Drmić u 12. minuti zabio za startno vodstvo gostiju. No, bila je to samo najava lude utakmice budući da je u 27. Mesa glavom izjednačio, a u 36. minuti Grezda doveo Šibenik u vodstvo. Prije drugog gola domaćina Skorup je iz slobodnog udarca uzdrmao gostujuću vratnicu, dok je najveće zasluge za drugi gol Šibenika imao Delić koji je izvrtio pola suparničke obrane.

No, Rijeka se vratila minutu kasnije jer je Pavičić u 37. minuti pogodio za 2-2, a potpuni preokret je uslijedio u nastavku. Krešić je u 49. zabio za 3-2, a potom je na scenu stupio Josip Drmić s dva pogotka, u 69. i 72. minuti, za 5-2 gostiju. Ni to nije bio kraj jer je Bilić u 79. minuti smanjio na 3-5, ali tu se ipak zaustavio ovaj ludi niz pogodaka na šibenskom travnjaku.