Šibenik osigurao prvoligaški ostanak

Nogometaši Šibenika u susretu su 33. kola Prve HNL kao domaćini svladali Istru 1961 s 1:0
Susret Šibenika i Istre u 33. kolu HT Prve lige Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Nogometaši Šibenika u susretu su 33. kola Prve HNL kao domaćini svladali Istru 1961 s 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Suad Sahiti u 50. minuti.

Nakon što u prvom poluvremenu niti jedna momčad nije uspjela odigrati nikakvu opasniju akciju, početkom nastavka Alvaro je izmaknuo pozornosti gostujuće obrane, sjurio se po lijevom krilu i uputio prizemni centaršut na peterac gdje je najbrže reagirao Suad Sahiti. Taj je pogodak “otvorio” utakmicu pa se u drugom poluvremenu igralo aktivnije, do kraja dvoboja ipak su Šibenčani bili ti koji su stvorili više prilika za povećanje vodstva, no ostalo je samo 1-0.

U posljednjim sekundama sudačke nadoknade sudac Jović dosudio je kazneni udarac za Istru i pokazao crveni karton Batarelu zbog povlačenja Vuka, no nakon više od pet munuta pregledavanja snimke ustanovljeno je kako je prije prekršaja Vuk bio u zaleđu, pa su i kazneni udarac i crveni karton poništeni.

Ovom pobjedom Šibenik je i teoretski osigurao ostanak u ligi, nalazi se na šestom mjestu s 35 bodova, 10 više od posljednje Istre 1961.