Sesvete u četvrtfinalu EHF Euro kupa

Razigrani Sesvećani ispisali najveći klupski uspjeh
DSC_3301

Veliko slavlje i erupcija oduševljenja u SD Jelkovec. Rukometaši Sesveta i njihovi najvjerniji navijači slave povijesni uspjeh – ulazak u četvrtfinale EHF Euro kupa. Nakon što su prošlog tjedna u Italiji kod Junior Fasana pobijedili s minimalnih 35:34, Sesvećani su na domaćem parketu odigrali sjajnu partiju i slavili s uvjerljivih 35:22 ispisavši nove lijepe stranice klupske povijesti.

Nošeni gromoglasnom podrškom s tribina, domaći rukometaši u 21. minuti imali su +5 (12:7), no zahvaljuju vrataru gostujući sastav do odlaska na odmor smanji je na -2 (14:12). I tu je bio početak njihova kraja, jer u drugih trideset minuta na terenu je postojala samo jedna ekipa, ona Sesveta koja je u 49. minuti došla do dvoznamenkaste prednosti (28:18), što su do isteka šezdesete minute još malo podebljali za konačnih +13.

Filip Turčić i Aleksandar Čaprić s osam pogodaka bili su najbolji strijelci Sesveta, za koje je iskusni Ivan Dumenčić postigao šest.