Iznenađenje na startu

Sesvete šokiralo Nexe na otvaranju Lige za prvaka

Sesvete i dalje "crna mačka" za Nexe
C5_1008-scaled-e1708205228397-1068×534 Jozo Cabraja / Kolektiff

Na otvaranju Lige za prvaka rukometaši Sesveta pred svojim su navijačima pobijedili Nexe 38:33 priredivši novu senzaciju u našem klupskom rukometu.  Da su Sesvećani „crna mačka” za Nexe imali smo se prilike uvjeriti posljednje tri sezone kada su ih pobijedili više puta, ali da to mogu napraviti i ove, kada je Nexe izuzetno jak i ruši sve pred sobom u Europi, to su samo malobrojni pratitelji rukometa mogli očekivati.

Od početka susreta domaći su se rukometaši postavili izuzetno čvrsto, agresivno i razigrano. Vodili su od prve do posljednje minute. Podatak da ekipa Nexea nije uspjela doći niti do jednog izjednačenja najbolje govori kakvu utakmicu su odigrali jedni, a kakvu drugi. Prednost Sesvećana u prvom dijelu bila je od jednog do tri pogotka. I kada se u nastavku očekivalo pojačavanje ritma gostiju, to se nije dogodilo.

Dapače, sastav koji vodi Igor Vori rastao je sa svakim postignutim pogotkom, ili obranom sjajnog Filipa Perića. Gosti kao da su očekivali da će Sesvete same pasti i predati se u zadnjoj četvrtini. Ključni trenuci susreta dogodili su se između 47. i 51. minute kada su domaći zabili četiri pogotka za redom i pobjegli na velikih sedam razlike (32:25) te uspjeli održati visoku prednost do kraja susreta.

Fenomenalni Filip Perić skupio je čak 17, a pobjedničku momčad svojim su golovima predvodili Patrik Hršak s deset te Davor Gavrić s devet pogodaka. Prvi strijelac Nexea bio je Manuel Štrlek s devet pogodaka.