Sesvete se pridružile Gorici u trećem kolu EHF Euro Cupa

Ždrijeb je sutra u 11 sati
313987180_606661607981950_2720956761659826836_n

Nakon što su rukometaši Gorice pobjednički prošli kroz Nove Veseli, isto su učinile i Sesvete koje su slavile u Grčkoj. Nakon +5 (29:24) u Sesvetama, u uzvratnoj utakmici Sesvećani su slavili s 27:21 izborivši treće kolo EHF Euro Cupa.

Premda su u Solun donijeli pet pogodaka razlike, bilo je jasno da je pred Sesvećanima veliki izazov. Tek što je počeo susret, domaćin je poveo 4:1, i tako poslao jasnu poruku gostima da će morati ponuditi svoje najbolje izdanje za prolazak dalje. Ali, sastav koji vodi Silvio Ivandija brzo je sredio svoje redove i igru i vratio se u minimalni zaostatak 6:5 u 15. minuti susreta. Onda stiže najveća serija domaćina od četiri pogotka za redom i PAOK je u 21. minuti na plus pet (10:5). Pet minuta poslije, grčki rukometaši prvi put uspijevaju dostići prednost koja bi ih vodila u 3. kolo EHF Europskog kupa. Tada su imali 12:6. To kao da je probudilo i naljutilo Sesvećane pa su se oni s tri pogotka u nizu vratili u utakmicu i borbu za prolazak dalje. Tako se na predah otišlo s tri pogotka zaostatka i saznanjem da će morati uložiti posljednji atom snage da obrane plus pet iz prvog susreta.

U nastavku Sesvete konačno pokazuju zube. Za manje od deset minuta u potpunosti su anulirali prednost domaćina i prvi put u susretu stigli do izjednačenja (16:16). Domaći trener bio je prisiljen zvati minutu predaha da prekine taj ritam Sesvećana. Premda su nakon toga u manje od 30. sekundi ostali s dva igrača manje, naši rukometaši nisu posustali ili se uplašili. Dapače. Zabili su četiri pogotka za redom, prvi put u 45. minuti poveli 17:18, a zatim to digli na velikih 17:21 i praktički stigli na korak do prolaska dalje.

Grci su ipak pozvali novu minutu predaha i pokušali i tako uhvatiti zadnji vlak za preokret. Ali, bilo je kasno. Sesvećani su dobili krila, jednostavno letjeli terenom, pri tome zabili još dva pogotka i na ulasku u posljednjih deset minuta imali nedostižnih šest pogodaka razlike (17:23). Do kraja su rutinski odradili zadaću igrajući pogodak za pogodak, mudro čuvajući svoju prednost. Završilo je 21:27.

Sedam obrana imali su domaći vratari. Njihov prvi strijelac s pet pogodaka bio je Anastasios Triantafyllidis. Kod Sesveta osam obrana Filipa Perića, tri Stipe Purića. Najbolji strijelac iskusni Ivan Dumenčić sa sedam pogodaka.