Sjajan uspjeh za velikogorički klub

Sara Habijančić dio srebrne reprezentacije Hrvatske na mlađeseniorskom Prvenstvu Europe

Sara je u pojedinačnoj konkurenciji svoj nastup završila u 16-tini finala izgubivši od predstavnice iz Belgije rezultatom 2:1
Sara vs Bel 1 (izvor Cro taekwondo)

Bukurešt je od 5. do 11. prosinca bio domaćin mlađeseniorskog taekwondo Prvenstva Europe na kojem je nastupilo 480 natjecatelja iz 37 zemalja. Na ovom natjecanju u nacionalnoj selekciji nastupila je i Velikogoričanka Sara Habijančić, a TKD Velika Gorica na Prvenstvu je imao i službenog fizioterapeuta reprezentacije Laru Derdić Trifunović te službenog trenera Igora Matića. Sara je svoj nastup završila u 16-tini finala izgubivši od predstavnice iz Belgije rezultatom 2:1.

-Sara je odlično otvorila borbu te pobijedila prvu rundu 5:0, u drugoj rundi mali pad koncentracije Saru je koštao izgubljene runde koja je na kraju završila 3:2 u korist predstavnice iz Belgije. U trećoj rundi 20 sekundi do kraja pri rezultatu 1:1, Sara je napravila malu pogrešku koja nas je koštala prolaska u sljedeće kolo- istaknuo je Igor Matić.

Reprezentacija Hrvatske na ovom je prvenstvu osvojila 10 medalja, 4 zlata, 4 srebra i 2 bronce. U ukupnom poretku i u ženskoj i u muškoj konkurenciji Hrvatska je bila druga, dok je Hrvatska u ukupnom plasmanu zauzela treće mjesto.

-Dakle Sara je sa svojim kolegicama u ukupnom plasmanu postala viceprvakinjom Europe u seniorskom uzrastu U-21. Nastup na Europskom prvenstvu za Saru je jedna velika nagrada za odlično odrađenu prvu seniorsku sezonu. Ponosni smo na njen uspjeh u ovoj godini, koji je s obzirom na prvu seniorsku sezonu izvrstan. Sara je sa svojim nastupima bila veliki promotor našeg Grada i kluba za što joj neizmjerno zahvaljujemo. S obzirom na upornost i trud ne upitno je da možemo očekivati i dalje Sarine uspjehe na domaćoj i međunarodnoj sceni- naglasio je Matić.

Inače, u ovoj godini Sara je osvojila 17 bodova na WT (svjetskoj seniorskoj rang listi) te je trenutno 119. na toj listi od ukupno 430 sportašica u njenoj kategoriji.