Rukometašima Sesveta minimalna pobjeda u Italiji

Sesvete nastavile uspješan europski pohod
330906799_569628995187469_6163015790656917406_n Facebook MRK Sesvete

Rukometaši Sesveta pobijedili su u prvom susretu osmine finala EHF Euro Kupa talijanski sastav Sidea Group Junior Fasano 35:34 nastavivši tako izuzetno uspješan europski put ove sezone, budući da im je ovo peta pobjeda u nizu.

Domaća momčad bolje je ušla u susret i povela sa 6:1, da bi na ulasku u dvadesetu minutu semafor pokazivao 10:10, a u ritmu gol za gol igralo se do odlaska na odmor, kada je rezultat bio 16:16. Kako je domaća momčad otvorila prvo poluvrijeme, Sesvećani su otvorili drugo te su poveli s 22:17, a nedugo zatim imali su i najvećih +6 (24:18).

Nažalost, takav ritam Sesvećani nisu uspjeli zadržati do kraja susreta, te su domaći rukometaši u 59. minuti poravnali na 34:34. Trener Sesveta, Silvio Ivandija odmah je pozvao minutu odmora, primirio momčad koja je preko Davora Gavrića došla do pobjedničkog gola za 35:34.

Prva imena u sastavu Sesveta bili su Patrik Hršak s 10 i Davor Gavrić sa sedam pogodaka.

Uzvratni susret igra se sljedeće nedjelje 19. veljače u 19.00 sati u Jelkovcu.