Važna pobjeda HRK Gorice

Rukometašima Gorice završnica susreta i bodovi u Kutini

Goričane je do slavlja predvodio Ivan Laljek s 9 golova
IMG_9580

U jedinom susretu 12. kola Paket24 Premijer lige – Lige A, Gorica je u gostima s 30:29 pobijedila Moslavinu i osvojila jako važne bodove, kojima su igrači trenera Tomislava Mesarova skočili u zlatnu sredinu ljestvice.

Moslavina je doživjela i šesti poraz za redom i ostala na posljednjem mjestu na ljestvici. Malo što je govorilo da će susret završiti baš tako. Naime, domaćin je vodio pune 54. minute i pao u samoj završnici. Goričani su u prvom dijelu imali samo dva izjednačenja, i to na početku susreta 1:1 i 2:2. Sve ostalo vrijeme, Kutinjani su vodili. U jednom trenutku imali su i pet pogodaka viška. Na poluvremenu su imali dva, jer je Gorica u posljednje dvije minute uspjela zabiti tri pogotka za -2 prilikom odlaska na odmor (15:13).

Vodili su domaćini i u drugom dijelu sve do 54. minute. No, gosti su već u 48. unijeli nemir u njihove redove, jer su stigli do izjednačenja. Ipak, Moslavci nisu posustali. Pet minuta poslije imali su plus dva (28:26). I tu stali. U posljednjih sedam minuta dali su samo jedan, a primili četiri pogotka i tako ostali kratkih rukava. Gorica je na kraju slavila 30:29 i kući otišla pjevajući.

Goričane su do pobjede predvodili Ivan Laljek s devet te Jakov Dujić sa šest i Matej Svržnjak s pet golova. Vratar Marin Sorić imao je 13 obrana.