Poraz u četvrtfinalu

Rukometašice Podravka Vegete završile europski put

Pored rumunjske ekipe plasman na završni Final Four Europske lige izborile su i rukometašice norveškog Storhamara, rumunjske CS Gloria Bistrite, te francuskog Neptunes de Nantesa
Koprivnica: Utakmica 2. kola skupine A Europske lige rukometašica Podravka Vegeta – Nykobing Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Porazom od rumunjske ekipe Dunarea Braila, rukometašice Podravka Vegete oprostile su se od europskih natjecanja za ovu sezonu. Nakon poraza u Koprivnici 32:26, Podravkašice su na gostovanju u Buzau poražene s 26:25.

Domaće igračice bolje su otvorile susret i povela 5-1, no Podravka se vratila s tri gola u nizu smanjivši na 5-4. U 18. minuti Podravka je izjednačila na 8-8, a do kraja poluvremena i stigla do prednosti 12-10. Koprivnička ekipa držala je dva gola prednosti (20-18) i kakvu takvu nadu do 45. minute, no Rumunjke su serijom 6-2 okrenule rezultat (24-22) i potom mirno privele susret kraju.

Kapetanica hrvatske reprezentacija Katarina Ježić je predvodila rumunjsku ekipu s osam golova, dok je Francielle Gomes da Rocha zabila pet golova. Kod Podravka Vegete istaknule su se Andrea Šimara s pet, te Katarina Pandža s četiri gola, dok je Lucija Bešen imala 11 obrana.