Rukometašice Podravka Vegete i Bjelovara u finalu Kupa

Za Podravku će to biti 28. nastup u finalu, a do sada je slavila čak 23 puta, dok je Bjelovaru već sam ulazak u finale najveći uspjeh u povijesti kluba
_C4_5403_original HRS

Rukometašice Podravka Vegete i Bjelovara izborile su plasman u finale 30. izdanja hrvatskog rukometnog Kupa u Poreču. Podravka Vegeta je u polufinalu pobijedila Lokomotivu s 27-24, dok je u drugom susretu ekipa Bjelovara porazila Zrinski Čakovec s 33-23.

Lokomotiva je bolje ušla u susret i prva je stigla do dva gola prednosti (3-1, 4-2). Zagrepčanke su +2 imale i u 18. minuti (9-7), no uslijedila je sjajna serija Podravke 5-1 za vodstvo 12-10. Ipak, Lokomotiva je do konca prvog dijela izjednačila na 12-12. U nastavku susreta je Podravka zaigrala daleko bolje, u 38. minuti je povela s tri gola prednosti (17-14), a u 42. je bilo +4 (19-15).

Lokomotiva je devet minuta prije kraja izjednačila na 22-22, no Koprivničanke su četiri minute prije kraja stigle do tri gola prednosti (26-23), obranivši prednost do kraja. Podravku su do pobjede predvodile Dejana Milosavljević i Lea Franušić s po sedam golova, dok su kod Lokomotive najefikasnije bile Ivana Dežić s pet, te Stela Posavec i Tena Petika s po četiri gola.

U drugom polufinalnom susretu ekipa Bjelovara je porazila Zrinski Čakovec s 33-23. Bjelovarke su u 12. minuti povele s četiri razlike (9-5), u 23. minuti imale su i +5 (15-10), a s pet razlike je završilo i prvo poluvrijeme (17-12). U nastavku susreta ekipa Daria Obrana je imala i 12 pogodaka viška (29-17), a na koncu je završilo sa +10.

Bjelovar su do pobjede predvodili Ema Guskić s devet golova, te Lea Vukojević i Lucija Ivanda s po pet pogodaka, dok su u suparničkim redovima najefikasnije bile Hannah Vuljak s devet i Monika Pratljačić s četiri gola.