Rukometašice Lokomotive bez izgleda u Mađarskoj, četvrti europski poraz

Györi ETO - Lokomotiva 32-16
Zagreb: Prva Hrvatska rukometna liga žene, RK Lokomotiva – RK Podravka Slavko Midzor/PIXSELL

Rukometašice Lokomotive u susretu 4. kola skupine B Lige prvakinje pretrpjele su i četvrti poraz, na gostovanju kod aktualnih europskih doprvakinja, mađarskog Györi ETO-a izgubile su s 32-16.

Očekivano, Lokomotiva je pretrpjela novi uvjerljiv poraz. No, u prvih 20-ak minuta su uspijevale držati rezultatski priključak, zahvaljujući odličnoj obrani zaostajale su za samo dva gola (9-7), no već do odmora je domaći sastav ostvario seriju 6-1 prvenstveno zbog nepotrebno izgubljenih lopti igračica Lokomotive koje su rezultirale protunapadima i golovima Györija. U nastavku je Györ samo povećavao prednost sve do na kraju visokih 16 razlike.

Klara Birtić je s tri gola bila najefikasnija kod Lokomotive, dok su Reka Fodor i Estelle Nze Minko bile sedmerostruke strijelkinje za Györi ETO.

Sljedeći nastup u Ligi prvakinja Lokomotiva će imati za šest dana kada će gostovati kod turskog sastava Kastamonu Belediyesi.