Sjajan tjedan za klub iz Ivanić-Grada

Rukometašice Ivanića viceprvakinje Hrvatske, Anamarija Barić izabrana u najbolju sedmorku

Bolje od Ivanićanki u finalu su bile vršnjakinje Dalmatinke koje su slavile s 20:16
Medalje i pokalovi Grega Valančič / kolektiff

Nakon četiri dana i 72 utakmice do kraja je došla još jedna Završnica prvenstva Hrvatske. Najsjajnije medalje i trofej pobjednica ide put Ploča, jer rukometašice Dalmatinke nove su prvakinje Hrvatske.

Ekipa iz Ploča u finalu je bila bolja od Ivanića s 20:16, dok je treće mjesto pripalo zagrebačkoj Lokomotivi koja je u tom susretu bila bolja od Podravke.

U prvom poluvremenu finalne utakmice gledatelji su vidjeli izjednačenu utakmicu. Iako ekipa iz Ivanića nije vodila niti u jednom trenutku, Dalmatinka se nije uspijevala odvojiti i napraviti veću razliku. Mlade rukometašice Ivanića stalno su bile tu negdje i prijetile. Najveća prednost koju su rukometašice iz Ploča imale bila je od tri razlike.

U nastavku Dalmatinka, čini se, ima malo više snage i koncentracije i malo po malo bježi svojim suparnicama. Pet minuta prije kraja susreta imale su plus šest i mogle su polako početi slaviti. Do kraja utakmice Ivanić je tu prednost smanjio na četiri gola zaostatka, ali to je bilo sve što su mogli.