Nadoknađena tri gola zaostatka

Rukometašice Bjelovara među 16 u Europi

Bjelovar će tako biti naš jedini predstavnik u nastavku EHF Europskog kupa
Susret Bjelovara i Slovana u EHF Europskom kupu žena Damir Spehar/PIXSELL

Rukometašice Bjelovara pobijedile su Slovan Duslo Šalu 30:22 u uzvratnom susretu 3. kola EHF Europskog kupa i tako nadoknadile minus tri iz prvog susreta te se plasirale među 16 najboljih sastava toga natjecanja.

Nakon početne nervoze i nešto mirnijeg početka gošći, Bjelovar brzo sređuje svoje redove i igru te uskoro preuzima kontrolu nad susretom i rezultatom. U prvih 12. minuta imale su prednost od dva pogotka koja nije bila dostatna da bi prošle dalje. Onda stiže jedna lijepa serija od tri pogotka u nizu i bijeg na velikih plus pet (11:6). Do kraja prvoga dijela prednost Bjelovarki porasla je na sedam pogodaka (16:9).

U drugom dijelu bilo je puno više borbe. No, prednost bjelovarskih rukometašica ni jednog trenutka nije bila ozbiljnije ugrožena. Dapače, sredinom poluvremena ona je iznosila +10 (24:14). Žestoki ritam domaćina morao je u jednom trenutku doći na naplatu. Pa su gošće strpljivom igrom prepolovile razliku deset minuta prije kraja (25:20) i probudile nadu da bi možda mogle po preokreta.

No, domaće rukometašice nisu im to dopustile. U posljednjih pet minuta ostavile su ih bez postignutog pogotka, a pri tome zabile tri i postavile konačnih 30:22, što je više nego dovoljno da nadoknade zaostatak iz prvog susreta.
Prvi strijelac Bjelovara sa sedam pogodaka bila je Rea Jelenović. Po pet su dale Ana Turk i Mirna Gašparović.