Rukometaši Gorice uzvratili Sesvetama za poraz u Kupu

RUK-1

Važnu pobjedu u nastavku prvenstva Premijer lige upisali su rukometaši Gorice koji su na domaćem parketu s 25:21 svladali Sesvete revanširavši im se tako za prošlotjedni poraz u Kupu. Taj poraz, kao i blijedo izdanje bili su velika opomena za domaće igrače koji su u sinoćnjem susretu izgledali sjajno.

Početak susreta to nije sugerirao, jer gosti su poveli s 4:1. Međutim, kako je vrijeme odmicalo igra Gorice bivala je sve bolja, pogotovo u obrani kojom je dominirao mladi Tomislav Barišić, dok su konce igre u napadu držao Davor Ćavar.

Ivan Laljek koji je u prošlom susretu postigao 16 pogodaka, realizatorski je bio odsječen, no zato je svojim proigravanjima pronalazio uvijek prava rješenja.

Preuzevši vodstvo u 15. minuti, domaći rukometaši više ga nisu ispuštali, tek u početnim minutama nastavka gosti su izjednačili. Bilo je to sve od momčadi Sesveta, jer Goričani su nakon toga pojačali igru u obrani, o čemu svjedoči podatak kako su u 26. minuta igre u drugom dijelu primili tek šest zgoditaka. Semafor je u tom trenutku pokazivao (23:18), a sve gostujuće nade s dva uzastopna pogotka u posljednjim je minuta uništio novopridošli Stipan Šimunović.

Vratar Tomislav Sladoljev susret je završio s 11 obrana, a uz njega zapaženu rolu u domaćim redovima imao je i Davor Ćavar s deset te Ivan Matić sa šest zgoditaka, dok su prvi strijelci gostiju iz Sesveta bili Lovro Šprem i Marko Mihaljević s četiri zgoditka.

PREMIJER LIGA, 13. KOLO
HRK GORICA – MRK SESVETE 25:21 (13:12)
HRK GORICA: Lončar, Ceković 2, Borić, Marjanović, Laljek 2, Krstanović, Matić 6, Nedić, Dijanić, Ćavar 10, Sladoljev 11 obrana, Žarković 1, Goršeta, Barišić 1, Šimunović 3. TRENER: Hrvoje Pekera
MRK SESVETE: Totić 4 obrane, Grgurić, Krndelj 1, Ćosić 1, Semren 2, Curiš, Šehić 3, Jurić, Šprem 4, Perković 2, Mirosavljević 2, Pandža 1, Mihaljević 4, Mudrinjak 3 obrane, Šušnja 1. TRENER: Dario Zrnić