Drama Trogiranima

Rukometaši Gorice u ruletu sedmeraca ostali bez Završnice Kupa

Šteta, jer tko zna kada će gorički klub ponovno imati ovakvu priliku za Završnicu
WhatsApp Image 2023-04-05 at 20.27.37 (1)

Tuga i razočarenje s jedne i slavlje s druge strane. Tim riječima najbolje se može opisati četvrtfinalna utakmica Kupa između Trogira i Gorice, koja je odigrana u sjajnoj atmosferi trogirske dvorane. Na kraju su se nakon velike drame veselili domaći igrači koji su pobjedom 32:30 izborili Završnicu Kupa hrvatske, koja će se krajem svibnja odigrati u Poreču. Budući da u regularnom vremenu nije bilo pobjednika, pristupilo se izvođenju sedmeraca, a tu su više mirnoće i koncentracije imali domaći igrači.

Šteta, jer tko zna kada će gorički klub ponovno imati ovakvu priliku za Završnicu. Nažalost, niz je objektivnih razloga koji su Goričane na korak do Poreča koštali poraza. S momčadi koja je ušla u sezonu, potpisnik ovih redaka uvjeren je kako bi se momčad prošetala današnjom utakmicom. No, odlasci, a sada i ozljede dvojice važnih igrača u rotaciji trenera Andrije Nikolića (Adam Šalić, Jakov Dujić) bili su nenadoknadiv hendikep u današnjoj utakmici.

Usprkos tome, Goričani su odigrali hrabru utakmicu. Otvaranje utakmice bilo je fantastično, jer već zarana Gorica je u više navrata imala +3 (1:4, 2:5, 3:6), no do konca sredine prvog dijela domaćini vraćaju utakmicu u rezultatski egal, a do odlaska na odmor bježe na +3 (16:13). Igrači trenera Andrije Nikolića nisu izvjesili bijelu zastavu, već su u nastavku susreta uhvatili rezultatski priključak, pri čemu su u posljednjih desetak minuta domaći rukometaši konstantno hvatali gol zaostatka.

Mirisalo je na dramu u završnici, a tako je i bilo. U posljednju minutu ušlo se s vodstvom Gorice 28:27, da bi domaćini nakon minute odmora, 30 sekundi prije kraja golom Trivkovića pogodili za 28:28. Uslijedila je minuta odmora goričkog stratega Andrije Nikolića. Dogovor nije urodio plodom, jer pokušaj Filipa Goričaneca nije pronašao put do mreže, nakon čega se pristupilo izvođenju sedmeraca.

U prvoj seriji pogađali su Radnić i Tomljanović, zatim za Trogir promašuje Babić, a s druge strani Turkalj, koji je tijekom šezdeset minuta bio precizan u tri navrata. Treća serija donosi pogotke Vulića i Frankovića, da bi odluka pala u četvrtoj seriji kada za Trogir pogađa Trivković, dok Goričanecov šut brani domaći vratar. Šut za pobjedu Trogira izveo je Piteša i pogodio čime je moglo započeti veliko slavlje s jedne i tuga s druge strane.

Tomislav Radnić s osam pogodaka bio je najbolji strijelac Trogira, dok su po šest za Goricu postigli Juro Čakarić i Niko Franković.

ČETVRTFINALE KUPA HRVATSKE
RK TROGIR – HRK GORICA 32:30 (16:13, 28:28)
RK TROGIR: Lučin 1 obrana, Peran, Špika 1, Babić 1, Radnić 8, Piteša 5, Drnasin, Tokić 1, Maričić 5, Vulić 3, Gajić, Vranješ, Perkušić, Bradarić-Šljujo 2, Trivković 6, Baković 9 obrana. TRENER: Boris Popović
HRK GORICA: Turčić, Turkalj 3, Gorčanec 3, Jurić 5, Čakarić 6, Solariček, Jozepović, Sladoljev 9 obrana, Malin, Franković 6, Barišić, Tomljanović 2, Cikatić 5. TRENER: Andrija Nikolić