Jedan od najtežih olimpijskih poraza

Rukometaši dobro krenuli, pa doživjeli potop od Švedske

Švedska je u potpunosti nadigrala hrvatske rukometaše te upisala uvjerljivu 38:27 pobjedu
Croatia vs Germany Sasa Pahic Szabo / kolektiff

Hrvatski rukometaši prvu od dvije meč lopte za ulazak u četvrtfinale nisu iskoristili. Švedska je bila prva prilika, koja je propuštena. Švedska je u potpunosti nadigrala hrvatske rukometaše te upisala uvjerljivu 38:27 pobjedu.

Početak susreta nije nagoviještao takav scenarij. Vratar Kuzmanović bio je na visini zadatka te su hrvatski rukometaši zahvaljujući njegovim obranama stekli +4 (6:2, 7:3, 10:6). Trebala je ta prednost dojma smo biti i uvjerljivija. Gašenjem Kuzmanovića pala je i obrana što Šveđani koriste te vraćaju susret u rezultatski egal. U 24. minuti semafor pokazuje 11:11, a u preostalom vremenu Šveđani serijom 7:4 na odmor dolaze s +3 (18:15).

U stilu u kojem su završili prvi dio, Šveđani ulaze u nastavak susreta te serijom 4:0 odlaze na pokazat će se kasnije nedostižnih +7 (22:15). Pokušao je hrvatski izbornik minutom odmora spasiti potonuće broda, no neuspješno, jer njihova je prednost rasla do najvećih +11 (36:25).

Sjajan je na golu Švedske bio Palicka koji je uz desetak obrana postigao i dva gola. Nažalost, dobar učinak Dominika Kuzmanovića koji je imao 14 obrana, ostao je nenaplaćen. Napadački dobar učinak još jednom imao je Ivan Martinović koji je postigao osam zgoditaka.